Zespół Tańca Indyjskiego Kahani oficjalnie narodził się 18 czerwca 2016 roku z inicjatywy Kasi Buk i Julii Wolfgarth. Członkiniami grupy są tancerki z 7-18-letnim doświadczeniem, w większości wywodzące się z innych zespołów tańca indyjskiego. Grupa obecnie składa się z 3 tancerek i tworzą one najczęściej występujący oraz jeden z najpopularniejszych zespołów tańca indyjskiego w Polsce.
Łącząc swoje doświadczenie taneczne i sceniczne z ogromną pasją do kultury indyjskiej i występów, wręcz od razu okazało się, że dziewczyny są właściwymi osobami na właściwym miejscu.

Grupa powstała, aby skupić się głównie na tańcach indyjskich, rozwijać się w nich i realizować w tym wiele ciekawych pomysłów. Tworzenie tej grupy to dla tancerek oddanie się pasji – nie tylko do tańca, ale także do występowania i współtworzenia różnych wydarzeń, promowanie indyjskiej kultury, która je fascynuje, to wyrażanie siebie, dzielenie się doświadczeniami i umiejętnościami, dostarczanie publiczności różnych emocji, wrażeń i rozrywki, wspaniale spędzony czas i przyjaźń, którą odnalazły właśnie tworząc ten zespół. Aby dzielić radość do tańca indyjskiego, w 2017 roku Kahani założyło zespół Małe Kahani dla dzieci.

Zespół Kahani prezentuje różne formy tańca indyjskiego: tańce filmowe (Bollywood, Kollywood, Tollywood), semiklasykę (głównie opierającą się na tańcu kathak i bharatanatyam), tańce folkowe (bhangra, lavani, garba, dhandiya, dappan koothu) oraz fuzje tańca indyjskiego z innymi stylami tanecznymi. W ofercie znajdują się pokazy taneczne, warsztaty oraz kursy, organizacja wydarzeń związanych z kulturą Indii, malowanie tatuaży henną, prowadzenie prelekcji, udział w sesjach zdjęciowych oraz hostessowanie (np. w indyjskim stroju).
(Więcej o naszej działalności przeczytasz w zakładce OFERTA )

Kahani wystąpiło na wielu wydarzeniach w kraju i zagranicą, m.in.:
– obchody świąt Holi i Diwali w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu (np. w NCK Kraków i kultowym klubie Stodoła w Warszawie),
– spektakl „Pustynne Tajemnice” organizowany przez światowej sławy tancerkę orientalną Suraiyę,
– Sylwester i Vande Mataram Festival w Pałacu Kultury i Nauki,
– Dzień Republiki Indii w Marriott Hotel w Warszawie,
– Międzynarodowy Dzień Jogi na Polach Mokotowskich w Warszawie,
– World Travel Show 2018 w Ptak Warsaw Expo,
– Festiwal Kolorów w Parku Śląskim,
– występ w “Pytaniu na Śniadanie” – programie śniadaniowym TVP2,
– występ w 135 odcinku serialu „Zakochani po uszy” dla TVN7,
– otwarcie międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez India’s International Movement to United Nations na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego,
– Durga Puja 2023 w Hotelu Europejskim w Krakowie,
– Mega Diwali Ball 2023 w hotelu Marriott w Warszawie,
– i wiele innych (więcej w REALIZACJE).
Kahani wystąpiło w Sztokholmie, stolicy Szwecji, dla członków American Association of Physicians of Indian Origin oraz dziewczyny prezentowały się dwukrotnie w Genewie w Szwajcarii, pierwszy raz dla firmy Captain TMT z Indii, drugi raz podczas imprezy Bollywood Fusion w Storm Live Club.

Grupa wystąpiła m.in. dla Prezes Sądu Najwyższego RP oraz Rati i Anity Agnihotri, współdzieliła scenę m.in. z Conrado Moreno, grupą Piersi, Edytą Herbuś, Panjabi MC, Wojciechem Cejrowskim, Ranjeetem Rajwadą. Dziewczyny często zapraszane są jako gość na ważne wydarzenia, na jednym z nich poznały także bollywoodzką gwiazdę Manishę Koiralę. Stale współpracują z Ambasadą Indii w Warszawie, z Indyjsko-Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kultury z siedzibą w Krakowie, z Indian Association of Poland, SIAP – South Indian Association of Poland, IPFA – Indo-Polish Friendship Association, Krakow Bengalis Association, India International Foundation, współpracuje też stale z firmami Razvi Events, Sahara ShishaClub w Łodzi, restauracje Buddha i India Garden w Katowicach.Bollywoodzkie show z Kahani Dance Group!