Tancerka, choreografka, menadżerka grupy Kahani, organizatorka eventów, promotorka kultury indyjskiej, instruktorka tańca indyjskiego, hennistka. Jeden z autorów serwisu oindiach.pl. Tańcem i kulturą indyjską zajmuje się od 2006 roku. Z wykształcenia pedagog, jednak system edukacji okazał się wbrew jej ideom i spełnia się w administracji.

Kasia wykazywała zdolności taneczne jeszcze ucząc się chodzić. W czasach szkoły podstawowej i gimnazjum tańczyła w lokalnym zespole pieśni i tańca folkowego oraz uczyła się śpiewu. Uwielbiała aktorstwo, więc każda akademia w szkole była z jej udziałem, a prawie każdy konkurs recytatorski kończył się I miejscem. W konkursach wokalnych też osiągała podium. Mając 15 lat zakochała się w kulturze indyjskiej i wtedy zaczęła szkolić się w tańcach Bollywood, Kollywood i bhangrze. W liceum próbowała i trenowała różne style taneczne, głównie zagłębiła się w tańcach latynoskich. Będąc licealistką dołączyła do zespołu Saathi, gdzie zaczęła nie tylko doskonalić się, ale też trenować inne formy tańca indyjskiego, malować henną i występować na scenach w całej Polsce. W międzyczasie zaczęła studiować pedagogikę. Na studiach znów powróciła do muzyki (ze względu na duży nacisk na zdolności muzyczne), gdzie uczyła się gry na pianinie i śpiewała w studenckim chórze. Kasia do dzisiaj czasem zajmuje się różnymi projektami scenicznymi poza tańcem, np. gościnne występy wokalne, występy w spektaklach, konferansjerka.

Odkąd w 2010 roku dołączyła do zespołu Saathi stale trenowała taniec klasyczny Kathak (warsztat u Artura Przybylskiego, Mamty Maharaj i Shovany Narayan), uczestniczyła i dalej uczestniczy w warsztatach innych klasycznych tańców indyjskich (aby rozwijać się, doskonalić technikę taneczną i inspirować się) oraz trenuje inne formy tańca indyjskiego (folk – m.in. garba i dhandiya, dappan koothu, lavani). Stara się nie tylko doskonalić w swoich przewodnich formach, ale także cały czas kształcić w kierunku innych stylów, przede wszystkim tańca brzucha, była uczennicą światowej mistrzyni tego tańca – Suraiyi (ma też za sobą m.in. warsztat u Saidy i Jamilah). Próbuje także różnych innych stylów, aby móc czerpać nowe inspiracje (np. African Dance). Modelka w różnych klimatycznych sesjach. Miała okazję także wystąpić oraz stworzyć z kolegą z zespołu choreografię do popularnego indyjskiego serialu „Veera” oraz tańczy i tworzy choreografie do spektakli. Zajmuje się także organizacją różnych przedsięwzięć m.in. Międzynarodowy Flash Mob Bollywood w Katowicach czy obchody święta Holi w Katowicach, Diwali w Warszawie. W sierpniu 2016 roku swoim występem i własną choreografią wygrała 1 miejsce w Monsoon Masti Contest – konkurs taneczny organizowany przez Internetową Akademię Tańca jednej z najlepszych indyjskich aktorek i tancerek Madhuri Dixit-Nene.

Wraz z zespołem oraz indywidualnie występowała w całej Polsce, zarówno w małych placówkach, restauracjach, klubach, jak i w luksusowych hotelach (np. Hilton, Marriot, Sheraton), m.in. w Operze Śląskiej, w Ambasadzie Indii w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, w Nowohuckim Centrum Kultury, Termach Rzymskich w Czeladzi, czy na Festiwalu Kolorów w Katowicach (2014 i 2016 rok). Wystąpiła z zespołem także w Sztokholmie i Genewie. Oprócz epizodu w serialu indyjskim na kanale Star Plus, ma za sobą występy dla telewizji TVP2 w programie Pytanie na Śniadanie, w serialu „Zakochani po uszy” w TVN7 zagrała tancerkę indyjską Anitę, w programie „Pokój na poddaszu” w TVP3 Katowice, a także występy w telewizji Silesia, TelPol oraz TVN24 i TVN, a jako dziecko w TVP 1. Wzięła udział w 9. edycji popularnego programu „Mam Talent”, mimo niewyemitowania występu w programie, otrzymała podczas castingu wspaniałe recenzje jurorów (Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska, Agustin Egurrola) oraz otrzymując 3 x TAK przeszła do kolejnego etapu. Niestety w związku z ogromem innych wspaniałych talentów nie udało się przejść do półfinału, jednakże była to dla niej niesamowita przygoda, a słów jurorów nie zapomni do końca życia 🙂

W maju 2016 roku, z głową ciągle pełną pomysłów i ciałem pełnym energii powstał temat założenia zespołu – w czerwcu już wszystko było gotowe i narodził się zespół Kahani, który w niecały rok stał się najczęściej występującą i jedną z najpopularniejszych grup tańca indyjskiego w Polsce. Wraz z grupą m.in. współtworzyła festyn dzieląc scenę z Conrado Moreno, Edytą Herbuś, grupą Piersi, Panjabi MC, występowała przed Ambasadorem Indii oraz Prezes Sądu Najwyższego i prezentowała się m.in. podczas Sylwestra w Pałacu Kultury i Nauki, podczas spektaklu organizowanego przez słynną tancerkę orientalną Suraiyę, podczas obchodów indyjskich świąt w Warszawie (m.in. klub Mirage i Stodoła), Krakowie i Wrocławiu, podczas Międzynarodowego Dnia Jogi na Polach Mokotowskich w Warszawie.
W lutym 2017 roku założyła bloga Indie w Polsce promując indyjską kulturę wśród Polaków. Dzięki serwisowi podjęła ściślejszą współpracę z ówczesnym Ambasadorem Indii, została partnerem wydarzeń (m.in II Konferencja Ajurwedyjska w Katowicach, Międzynarodowy Dzień Jogi w Warszawie) czy też współpracowała z firmami i organizacjami (np. sieć Cinema City). W latach 2018-2020 Kasia pełniła funkcję Dyrektora Artystycznego na Śląsku Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury (IPCC) organizując wydarzenia w Katowicach i Warszawie.

W tańcu najważniejsze są dla niej emocje oraz czerpanie radości z niego. Nazywa taniec swoim największym przyjacielem – zna ją od podszewki, od środka, zna każdą jej emocję, uczucie, każdy problem i dzięki tańcu wszystkie te problemy znikają, w tańcu jest w 100% sobą.



Bollywoodzkie show z Kahani Dance Group!